Rezervace: +420 417 534 190
+420 774 534 190

info@hospudkahlubina.cz

Pivní speciály

České pivní speciály - MATUŠKA, tropická raketa 17°

Vedle dvou stálých píp (Staropramen nefiltrovaný, Pilsner Urquell) Vám v součastnosti nabízíme už tři tzv. rotující pípy, kde pro Vás čepujeme česká piva menších pivovarů vařících pivo tradičními způsoby. Nabídneme Vám možnost okusit piva malých, středních či úplně nejmenších pivovárků Čech a Moravy. Pokusíme se Vám nabídnout mnoho pivních druhů
(ležák, ale, stout, weizen, ovocné)
které budeme pravidelně střídat.

Zde vždy najdete aktuálně točený speciál i s malým popisem k danému pivu.
Přijďte nás navštívit a vychutnat si pivo jak se patří.

Nyní čepujeme : MATUŠKA, TROPICAL ROCKET IPA 17°

Pivo ve stylu IPA je mírně silnější a má výbornou ovocnou chuť. Zaujme vás vůně tropického ovoce, mandarinek a sušených meruněk.
Pivo Matuška vyrábíme řemeslnou cestou bez filtrace a pasterizace.Pivo si díky tomu uchovává vlastnosti čerstvého piva točeného přímo z pivního sklepa.Na vaření piva nepoužíváme cukr, sirupy ani chmelový extrakt.V našem pivu zůstávají ve větší či menší míře pivovarské kvasinky, které obsahují vitamíny řady B a další zdraví prospěšné látky.Pivo vyrábíme pouze z pitné vody, sladu, chmelu a pivovarských kvasinek.Pivo vaříme dekokčním rmutovacím způsobem, který dává plnější chlebnatá piva.Tento způsob vaření je náročný na čas a tepelnou energii.

• 7,0%VOL ALK. • 17°EPM • 67IBU • Comet, Citra, El Dorado, Amarillo
• svrchně kvašené pivo, nefiltrované a nepasterizované

Pivovar Matuška byl založen 13.4.2009 na Velikonoční pondělí . V tento den zde byla uvařena první várka, speciálního tmavého piva. Realizace pivovaru trvala dva roky. Svou velikostí se pivovar řadí do kategorie minipivovarů. Pivovar založil sládek Martin Matuška, který v pivovarnickém oboru pracuje od roku 1981. Pivovar Matuška najdete v obci Broumy, která leží v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Zrealizovat vlastní minipivovar se podařilo jen díky morální podpoře a finanční pomoci celé rodiny. Také pomohlo vědomí, že mladší syn Adam chce v pivovarnickém řemesle pokračovat.
Pivo vaříme řemeslným způsobem bez filtrace či pasterizace.


České pivní speciály - CLOUD SCANNER, new england IPA 15° z létajícího pivovaru černý potoka


Nyní čepujeme : ČERNÝ POTOKA, CLOUD SCANNER NEIPA 15°

Zvedněte hlavu k oblakům a pozorujte je. Naše nová NEIPA přináší šťavnatost zralého manga, ananasu, grapefruitu a žlutého melounu, potlačenou hořkost a vysokou pitelnost. Vítejte ve šťavnatém a zakaleném světě.
Tělo bývá zakalené díky použití ovesných a pšeničných vloček nebo sladů, které jsou bohaté na bílkoviny a málo sedimentujících kvasnic. NEIPA by měla být světlá (slámová až zlatá), se zakaleným tělem, méně nasycená a s vyšší plností. Tóny sladů a hořkost by měly podporovat dominantní chmelové aroma.
Vyrábí létající pivovar ČERNÝ POTOKA z Jičína.

• 6,6%VOL ALK. • 15°EPM • svrchně kvašené pivo, nefiltrované a nepasterizované • Amarillo, Citra

​Létající pivovar byl založen v Jičíně v roce 2016 a naším cílem je vařit jedny z nejlepších řemeslných piv v republice. Pivo si necháváme vařit podle vlastních receptů v různých řemeslných pivovarech, které si pečlivě vybíráme. Tento koncept nám dává možnost experimentovat a poskytuje potřebnou volnost a nezávislost.České pivní speciály - FALKENŠTEJN, světlý ležák 11°


Nyní čepujeme : FALKENŠTEJN, SVĚTLÝ LEŽÁK SPODNĚ KVAŠENÝ 11°

Světlý ležák Falkenštejn je spodně kvašené pivo českého typu uvařené tradiční technologií ze dvou druhů sladu, chmelené odrůdami Harmonie a Žatecký poloraný červeňák. Vyznačuje se zlatavou barvou, čistou vůní a plnou chutí. Pivo je nefiltrované a nepasterované. Vyrábí pivovar Falkenštejn, Krásná Lípa.

• 33IBU • 4,5%VOL ALK. • 11°EPM • 15-20EBC

Otevřením Pivovaru Falkenštejn (původně Křinického pivovaru) v srpnu roku 2013 byla obnovena po mnoha desítkách let tradice vaření piva ve městě Krásná Lípa, jež se nachází na pomezí Českosaského Švýcarska a Lužických hor. Krásná Lípa je "východní" branou do regionu Českého Švýcarska a zároveň jeho centrem se sídlem Správy Národního parku České Švýcarsko. Starý krásnolipský pivovar byl v 60. letech zbourán. Nový pivovar jsme přenesli přímo do centra města na Křinické náměstí, do bývalého měšťanského domu, který historicky sloužil pro různé účely mj. jako zájezdní hostinec, kulturní centrum nebo dokonce jako banka v době průmyslové revoluce. K rozhodnutí založit pivovar a vyrábět pivo v tomto severním koutu Čech vedl nejenom blízký vztah zakladatelů k tomuto blahodárnému nápoji, ale také jejich osudová náklonnost k výjimečnému regionu Českosaského Švýcarska. Otevřením pivovaru na náměstí v Krásné Lípě jsme navázali na nedlouhou, ale přesto velice zajímavou historii pivovarnictví v tomto městečku v nejsevernějším koutu Čech. Starý krásnolipský pivovar, jež nesl název Brauerei Schönlinde (pivovar Krásná Lípa) neměl jako jediný v celém regionu Šluknovska středověké založení. Byl založen podnikavým sládkem Corneliusem Häuserem až v druhé polovině 19. století, kdy se město v době průmyslové revoluce bouřlivě rozvíjelo. A bouřlivě se nerozvíjelo jenom město, ale i žízeň místních továrních dělníků, na což hbitě zareagoval podnikatelský duch zakladatele pivovaru.