Rezervace: +420 417 534 190
+420 774 534 190

info@hospudkahlubina.cz

Pivní speciály

České pivní speciály - MORDÝŘ, ZELENÁ KURTIZÁNA, IPA/13,5°

Vedle dvou stálých píp (Staropramen nefiltrovaný, Pilsner Urquell) Vám v součastnosti nabízíme už tři tzv. rotující pípy, kde pro Vás čepujeme česká piva menších pivovarů vařících pivo tradičními způsoby. Nabídneme Vám možnost okusit piva malých, středních či úplně nejmenších pivovárků Čech a Moravy. Pokusíme se Vám nabídnout mnoho pivních druhů
(ležák, ale, stout, weizen, ovocné)
které budeme pravidelně střídat.

Zde vždy najdete aktuálně točený speciál i s malým popisem k danému pivu.
Přijďte nás navštívit a vychutnat si pivo jak se patří.

Nyní čepujeme : MORDÝŘ, ZELENÁ KURTIZÁNA, IPA/13,5°

Představujeme Vám Kurtizánu, zelenou Kurtizánu z pivovaru Mordýř (Dolní Ředice na Holicku). Svrchně kvašené, nefiltrované a nepasterované pivo.

• 5,8%VOL ALK. • 13,5°EPM

V březnu 2013 zde založili pivovar a o tři měsíce později zahájili provoz .Pivovar byl vybudován svépomocně, s nadšením a odhodláním a na jeho pořízení nebyla čerpána žádná dotace.
V Dolních Ředicích na Holicku v červenci 2013 začal fungovat nový malý pivovar. Do vaření dvou druhů piva značky Mordýř se pustil Libor Melich se svými kamarády. Zájem zatím o nový mok je. Na provozu malého pivovaru na kraji vesnice to bylo hned znát.

České pivní speciály - PRIMÁTOR EVERGREEN, JARNÍ ZELENÝ LEŽÁK


Nyní čepujeme : PRIMÁTOR EVERGREEN, JARNÍ ZELENÝ LEŽÁK

Spodně kvašený ležák s výraznou jiskrnou zlatozelenou barvou, jemnou hořkosladkou příchutí a vůní s přídavkem mladého zeleného ječmene.

• 5,0%VOL ALK. • 12°EPM • ZELENÝ JEČMEN, LIKÉR CURAÇAO


Pivovar Náchod je městským pivovarem v Náchodě. Byl založen v roce 1872 a předcházel mu výkon práva várečného ve sklepích měšťanů náchodských.První várka piva byla uvařena sládkem Antonínem Lutzem roku 1873.Značka Primátor je pak používána od roku 1935.

Návrh purkmistra Boříka na výstavbu obecního pivovaru byl 30. června 1871 schválen městskou radou a již 8. dubna 1872 byl položen základní kámen. V říjnu 1873 byl již pivovar schopen provozu a pod vedením sládka Antonína Lutza se začali vařit první várky. Náchodské pivo bylo stále více oblíbené a tak získal pivovar roku 1930 novou varnu. Roku 1935 začal pivovar používat značku Primátor.

Po druhé světové válce došlo k mnoha vylepšením pivovaru např. zakoupení stáčecí linky na lahvové pivo které se dosud stáčelo na ručních plnících strojích.

Roku 1983 zde jako druzí v Čechách začali vařit pivo nealkoholické.

Od roku 2000 se provedlo mnoho úprav pivovaru a roku 2009 byl prodán společnosti LIF, a.s. Liberec.