Rezervace: +420 417 534 190
+420 774 534 190

info@hospudkahlubina.cz

Pivní speciály

ČESKÉ PIVNÍ SPECIÁLY - NACHMELENÁ OPICE, IPA 14°

Vedle stálé pípy (Pilsner Urquell) Vám v součastnosti nabízíme už tři tzv. rotující pípy, kde pro Vás čepujeme česká piva menších pivovarů vařících pivo tradičními způsoby. Nabídneme Vám možnost okusit piva malých, středních či úplně nejmenších pivovárků Čech a Moravy. Pokusíme se Vám nabídnout mnoho pivních druhů
(ležák, ale, stout, weizen, ovocné)
které budeme pravidelně střídat.

Zde vždy najdete aktuálně točený speciál i s malým popisem k danému pivu.
Přijďte nás navštívit a vychutnat si pivo jak se patří.

Nyní čepujeme : NACHMELENÁ OPICE, IPA /14°

Vznešený pivní styl IPA s americkými chmely. Svrchně kvašené pivo s výrazným aroma po pryskyřici (až borovici), citrusech a tropickém ovoci. Typická je vyšší až suchá hořkost.
Vyrábí pivovar Nachmelená Opice, Krnov.

• 6%VOL ALK. • 14,4°EPM • IBU 50 • Chmely: Summit, Simcoe, Citra, Amarillo

​Pivovar Nachmelená Opice se nachází v Krnově na severní Moravě. Založili ho dva mladí nadšenci Michal a Jirka, kteří již měli zkušenosti s vařením piva v jiném velkém pivovaru, ale rozhodli se jít vlastní cestou. Jejich piva se vloni a letos dočkala několika ocenění na Jarní ceně sládků a jsou mezi milovníky craft beer velmi vyhledávaná.


ČESKÉ PIVNÍ SPECIÁLY - ZLATÁ KRÁVA, TRACTOR IPA 14°

Nyní čepujeme : ZLATÁ KRÁVA, TRACTOR IPA /14°

Svrchně kvašený světlý speciál India Pale Ale s měděným odstínem má jemnou chmelovou vůni citrusových plodů, v doznívání je pak výrazná chmelová hořkost. Silné pivo s vyšším obsahem alkoholu a chmelovou hořkostí v dokonalé harmonii.

• 4,9%VOL ALK. • 14°EPM • IBU 50

Na začátku této pivní cesty stojí dvě rodiny - Sochorovi a Petružálkovi. Výkonným sládkem pivovaru je Žaneta, která přebírá řemeslo od svého otce Petra Petružálka, ten jako zkušený ručí za kvalitu vařeného piva. Vizí je vařit pivo z kvalitních surovin, originálně, skloubit jejich dvě hlavní činnosti - pivovarnictví a farmářství - a vypěstovat si jednou vlastní vstupní suroviny v eko kvalitě pro výrobu piva, a mláto využívat zpátky na farmě Sochorův statek. Dokonalý koloběh."ČESKÉ PIVNÍ SPECIÁLY - Albrecht 10% výčepní

Nyní čepujeme : Albrecht, Zámecký pivovar Frýdlant, výčepní /10°

Albrecht 10 je poctivá, a díky pečlivě vybrané skladbě sladů,
na svou stupňovitost i překvapivě plná a krásně barevná desítka. Díky vyššímu prokvašení má navíc také slušný obsah alkoholu. Vychutnejte si příjemně hořké pivo s plným tělem, výrazným aroma českých chmelů, a silnou pitelností, která neunaví.​

• 4,0%VOL ALK. • 10% EPM • IBU 25 • chmele - Žatecký poloraný Červeňák, Sládek
• slady - český světlý, mnichovský, karamelový

Zámecký pivovar Frýdlant je průmyslový podnik ve Frýdlantě, městě na severu České republiky ve Frýdlantském výběžku Libereckého kraje. Pivovar se nachází pod místním hradem a zámkem na břehu řeky Smědé. Stojí na počátku staré cesty do Raspenavy (dnes silnice II/290).

První zmínky o pivovaru jsou z konce 14. století, kdy se v něm vařilo pivo pro potřeby zdejšího hradu. O dvě století později se ovšem kvůli lepší dostupnosti přírodních zdrojů přestěhoval do podhradí na břeh řeky Smědé. V dalších letech se pivovar postupně rozšiřoval a zvyšovala se také jeho roční produkce, která na počátku 20. století přesahovala 30 tisíc hektolitrů piva. Ovšem s ohledem na objem finančních prostředků, jež by si vyžádala jeho modernizace, došlo v roce 1949 k ukončení provozu pivovaru a jeho prostory se využívaly pro zrání sýrů a uskladnění zeleniny.

Na počátku 21. století se však objevily snahy o opětovné zahájení provozu. Vaří se zde pivo značky Albrecht. Slavnostní otevření pivovaru spolu s jeho požehnáním proběhlo v červenci 2014.