Rezervace: +420 417 534 190
+420 774 534 190

info@hospudkahlubina.cz

Pivní speciály

České pivní speciály - KAMENICKÝ POKLAD 13°

Vedle tří stálých píp (HUBERTUS Kácov 10°, Staropramen nefiltrovaný, Pilsner Urquell) Vám od února 2012 nabízíme i jednu tzv. rotující pípu, kde pro Vás čepujeme česká piva menších pivovarů vařících pivo tradičními způsoby. Nabídneme Vám možnost okusit piva malých, středních či úplně nejmenších pivovárků Čech a Moravy. Pokusíme se Vám nabídnout mnoho pivních druhů (ležák, ale, stout, weizen, ovocné) které budeme pravidelně střídat.
Zde vždy najdete aktuálně točený speciál i s malým popisem k danému pivu.
Přijďte nás navštívit a vychutnat si pivo jak se patří.

Nyní čepujeme : KAMENICKÝ POKLAD 13°, pivovar Česká Kamenice

Polotmavý speciál, příjemné vyvážené hořko-sladové chuti, chmelený žateckým chmelem, medově-rubínové barvy dosažené přidáním ječného karamelového sladu. Stupňovitost 13,90, vařené z humnového sladu (původní technologie sladování). Pivo není filtrované ani pasterované. Vařeno jednormutovým způsobem; třikrát chmelené. Název dle českokamenické pověsti poklad v bažině.

13,9%STW • 5,2%VOL ALK.

Pivovar Česká Kamenice byl založen jako panský pivovar okolo roku 1640. I v dávné minulosti zde byla v provozu palírna. Pivo se zde bez přerušení vařilo do roku 1951. Obnovení vaření piva bylo zahájeno 10. prosince 2015 a navazuje tak na tradici původního panského pivovaru Kinských. Pivo je živé, nepasterizované a nefiltrované, vařené v nejstarší dochované historické barokní budově pivovaru postavené roku 1739.